20 Mayıs 2024 Pazartesi

Emine Şenyaşar 103 gündür adalet istiyor

Adalet Nöbeti'ne 103'üncü gününde devam eden Emine Şenyaşar'ı, Barış Annesi Fince Akman, DEM Parti Sakarya Kadın Örgütü ve EMEP Mamak ilçe örgütü ziyaret etti.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP eski milletvekili İbrahim Halil Yıldız'ın koruma ve yakınları tarafından eşi ve iki oğlu katledilen Emine Şenyaşar'ın Adalet Bakanlığı önündeki nöbeti 103'üncü gününde devam etti.

Eylemini Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Urfa Milletvekili olan oğlu Ferit Şenyaşar ile beraber devam ettiren Emine Şenyaşar, "Üstünlerin hukukuna karşı Adalet Nöbetimiz 103'üncü günde. Şenyaşar ailesi için adalet herkes için adalet" ve "Dün adalet için buradaydım bugün de buradayım. Öbür gün borcum olsun yaşarsam mutlaka geleceğim. Ta ki adalet gelene kadar" dövizlerini açtı.

DEM Parti Sakarya Kadın Örgütü, Emek Partisi (EMEP) Mamak ilçe örgütü ve Özgürlük İçin Hukukçular Derneği (ÖHD) üye ve yöneticileri Emine Şenyaşar'ı ziyaret etti. İstanbul'dan gelen Barış Annesi Fince Akman da Emine Şenyaşar'a destek verdi.

Emine Şenyaşar nöbetinin ardından Barış Annesi Akman ve oğlu Ferit Şenyaşar ile Meclis'e geçti.