20 Mayıs 2024 Pazartesi

HBDH'den İstanbul'da eylem

Üsküdar'da lüks bir sitenin otoparkını hedef aldıklarını ve pek çok lüks aracı yakara imha ettiklerini duyuran HBDH Sinan Ateş Milisleri, "Kürt halk önderi Öcalan üzerindeki tecrit ve imha saldırılarını boşa çıkartacağız" dedi. 

Halkların Birleşik Devrim Hareketi (HBDH) Sinan Ateş Milisleri, İstanbul'un Üsküdar ilçesinde bulunan lüks bir sitenin otoparkını hedef aldılarını belirtti. 

'LÜKS SİTEDEKİ PEK ÇOK ARAÇ YAKILARAK İMHA EDİLDİ'
Eyleme ilişkin açıklamada, şu ifadeler yer aldı: "Zindanlardaki direnişe, İmralı tecrit ve imha sisteminiyle dayatılan 'sessiz ölüm'e karşı sesimizi yükseltmeye devam ediyoruz! Devrimci önderlerimizi, birleşik devrimimizin öncü kadrolarını sahiplenmekten asla vazgeçmeyeceğiz! 18 Şubat günü İmralı tecrit ve imha sistemine karşı, zindanlarda yükseltilen direniş ve açlık grevlerine destek olmak için, İstanbul'da harekete geçtik. Üsküdar'da, lüks bir sitenin otoparkını hedef aldık bu defa. Zaman ayarlı düzenekle gerçekleştirdiğimiz sabotaj eylemi sonucu lüks sitedeki pek çok araç yakılarak imha edildi.

'KENDİLERİNİ GÜVEN İÇİNDE HİSSEDENLERE MESAJ VERDİK'
"Halklarımızın acı ve yokluklarından beslenerek semiren ve o acılara tanık olmamak için yüksek güvenliklerle çevrili sitelerde kendilerini güven içinde hissedeceğini düşünenlere bir mesaj verdik. Biz böyle yokluk ve yoksunluk altında, böyle derin acılar altında hayata tutunmaya çalışırken, bir avuç asalağın debdebeli yaşam sürdüğü bu aşağılık sömürü düzenini yıkacağız! Korunaklı sitelerinde, emekçi halklarımızın acılarına tamamen kayıtsız oldukları lüks yaşam alanlarında çıkacağız karşılarına. İşçi ve emekçilere dayatılan bu cehenneme gözlerini kapatamayacaklarını her fırsatta hatırlatacağız! Kürt halk önderi Öcalan üzerindeki tecrit ve imha saldırılarını boşa çıkartacağız! Zindan karanlığını parçalayacağız! Zindanlar yıkılsın, tutsaklara özgürlük. Tek yol birleşik devrim."